Elkezdődtek az oltszemi Mikó-kastély felújítási munkálatai

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Elkezdődtek az oltszemi Mikó-kastély felújítási munkálatai – jelentette be pénteken a Kovászna megyei tanács vezetősége.

A projektet az országos helyreállítási terven (PNRR) keresztül finanszírozzák, értéke több mint 18 millió lej. A munkálatok becsült időtartama 36 hónap.

„A Kovászna Megye Tanács kiadta a munkakezdési parancsot, elkezdődött eme, a megye kulturális örökségében különleges jelentőséggel bíró műemléképület felújítása. A felújítás után létrehozzák itt a Székelyföldi Lovas Központot, az épületet pedig megnyitják a nagyközönség előtt” – idézi az Agerpres Tamás Sándor Facebook-posztját.



Az 1827-ben gróf Mikó Miklós által építtetett kastélyt 2007-ben szolgáltatták vissza az örökösöknek, akiktől 2014-ben Kovászna Megye Tanácsa és Bodok község önkormányzata közösen megvásárolta.

Az empire stílusban épült műemléképületet belső díszítése, egységes ikonográfiái, valamint falkép-sorozatai teszik Erdélyben egyedülállóvá.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!