Elkezdődtek az oltszemi Mikó-kastély felújítási munkálatai
Elkezdődtek az oltszemi Mikó-kastély felújítási munkálatai – jelentette be pénteken a Kovászna megyei tanács vezetősége.
A projektet az országos helyreállítási terven (PNRR) keresztül finanszírozzák, értéke több mint 18 millió lej. A munkálatok becsült időtartama 36 hónap.
„A Kovászna Megye Tanács kiadta a munkakezdési parancsot, elkezdődött eme, a megye kulturális örökségében különleges jelentőséggel bíró műemléképület felújítása. A felújítás után létrehozzák itt a Székelyföldi Lovas Központot, az épületet pedig megnyitják a nagyközönség előtt” – idézi az Agerpres Tamás Sándor Facebook-posztját.
Az 1827-ben gróf Mikó Miklós által építtetett kastélyt 2007-ben szolgáltatták vissza az örökösöknek, akiktől 2014-ben Kovászna Megye Tanácsa és Bodok község önkormányzata közösen megvásárolta.
Az empire stílusban épült műemléképületet belső díszítése, egységes ikonográfiái, valamint falkép-sorozatai teszik Erdélyben egyedülállóvá.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom