Fehérre festetné az épületeket egy PNL-s képviselő, hogy mérsékelje a kánikula hatásait

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Fehérre festetné a házakat és a tetőiket egy PNL-s képviselő, hogy így enyhítse a nyári kánikula hatásait. Andronache Gabriel Brassó megyei parlamenti képviselő a Facebookon osztotta meg a javaslatát.

Állítása szerint mindenkinek kötelessége, hogy személyes szinten is hozzájáruljon a globális felmelegedés csökkentéséhez az energiahatékonysági intézkedésekkel. Úgy érvel, ha kevesebb az elfogyasztott energia, akkor az kevesebb fosszilis tüzelőanyagot is jelent. Azt írja, hogy az épületek és a tetőjük fehérre festésével legalább 3°C-kal lehet csökkenteni a hőmérsékletüket, így a legkondicionálás használatát is mérsékelni lehet. Mint írja, a fehér szín visszaveri a hőt, és így csökkenti a hőmérsékletet a házakban anélkül, hogy elektromos légkondicionálót kellene használni.

Állítása szerint ezért benyújtott egy módosító javaslatot az urbanisztikai törvényhez, amit jelenleg is a képviselőházban vitatnak. „Ha a módosítást elfogadják, Romániában az épületeket fehérre és a fehér árnyalataira fogják festeni” – írta a Facebookon.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!