Illegálisan működő idősotthont fedeztek fel a hatóságok Teleorman megyében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Illegálisan működő idősotthont fedeztek fel a hatóságok Teleorman megyében. A Pietroșani településen működő otthon, amelyben 17 idős személyt élt, hivatalosan panzióként volt bejegyezve – írja az Agerpres. Az épület egy 47 éves helyi nőé, aki 2022 szeptemberében jegyeztetett be egy szálláshelyet biztosító kereskedelmi egységet. A rendőrségi helyszínelés során a tulajdonos azt állította, hogy az ott tartózkodó idős emberek nyaraló turisták.

A szomszédok szerint viszont az épület az idősek otthona volt, akiket ott tartottak zárva, nem hagyhatták el az udvart.

A rendőrség értesített a különböző szakhatóságokat, hogy a hatáskörüknek megfelelően végezzenek ellenőrzéseket. Az illegális központban talált személyeket szakorvosi ellátásra kórházba szállították.

A rendőrök illegálisan gyakorolt tevékenység, illetve adócsalás miatt indítottak bűnügyi eljárást. Emellett két 12 ezer lejes bírságot is kiosztottak.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!