Bár a kormányfő remélte, nem lesz állandó német katonai jelenlét Romániában
A berlini kormány elutasította szerdán a román kormány arra vonatkozó igénylését, hogy Németország állomásoztasson katonákat Romániában – írta a DPA hírügynökségre hivatkozva az Agerpres.
A német védelmi minisztérium egyik sajtószóvivője azt nyilatkozta, Németország „nem tartja kötelezőnek” magára nézve, hogy csapatokat állomásoztasson Romániában. Hozzátette, Németország Litvániával tart fenn katonai együttműködést a NATO keretében, miközben Franciaország Romániával ápol ilyen kapcsolatot.
Boris Pistorius német védelmi miniszter múlt héten ígéretet tett a litván hatóságoknak arra, hogy Németország 4000 katonát fog telepíteni Litvániába.
A kétnapos berlini munkalátogatáson tartózkodó Marcel Ciolacu miniszterelnököt egyebek mellett erről a témáról is faggatták az újságírók az Olaf Scholz német kancellárral közösen tartott keddi sajtótájékoztatón. A kormányfő rámutatott, nyilvánvaló, hogy még elhúzódik Oroszország ukrajnai háborúja, majd a NATO keleti szárnyának megerősítése kapcsán kifejezte abbéli reményét, hogy „minél hamarabb állandó lesz a német katonák jelenléte Romániában”.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom