Bár a kormányfő remélte, nem lesz állandó német katonai jelenlét Romániában

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A berlini kormány elutasította szerdán a román kormány arra vonatkozó igénylését, hogy Németország állomásoztasson katonákat Romániában – írta a DPA hírügynökségre hivatkozva az Agerpres.

A német védelmi minisztérium egyik sajtószóvivője azt nyilatkozta, Németország „nem tartja kötelezőnek” magára nézve, hogy csapatokat állomásoztasson Romániában. Hozzátette, Németország Litvániával tart fenn katonai együttműködést a NATO keretében, miközben Franciaország Romániával ápol ilyen kapcsolatot.

Boris Pistorius német védelmi miniszter múlt héten ígéretet tett a litván hatóságoknak arra, hogy Németország 4000 katonát fog telepíteni Litvániába.

A kétnapos berlini munkalátogatáson tartózkodó Marcel Ciolacu miniszterelnököt egyebek mellett erről a témáról is faggatták az újságírók az Olaf Scholz német kancellárral közösen tartott keddi sajtótájékoztatón. A kormányfő rámutatott, nyilvánvaló, hogy még elhúzódik Oroszország ukrajnai háborúja, majd a NATO keleti szárnyának megerősítése kapcsán kifejezte abbéli reményét, hogy „minél hamarabb állandó lesz a német katonák jelenléte Romániában”.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!