Mintegy 800 küldött részvételével tart kongresszust az USR, Kelemen Hunor is ott lesz

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Mintegy 800 küldött részvételével tart kongresszust szombaton Bukarestben a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR). Az eseményen a héten ellenzékbe került RMDSZ elnöke, Kelemen Hunor is részt vesz.

Az USR tájékoztatása szerint a kongresszuson Cătălin Drulă pártelnök bemutatja a Románia 2024 című választási programot. A kongresszus ugyanakkor a jövő évi választásokra való felkészüléshez kapcsolódó intézkedésekről is dönt.

Május végi sajtótájékoztatóján Cătălin Drulă arról beszélt, hogy a június 17-i kongresszuson a jelenlegi koalíció jobboldali alternatívájának létrehozásáról is határoznak a küldöttek. Ezzel a Népi Mozgalom Pártjával való együttműködésre és a két alakulat lehetséges választási szövetségének megalakítására utalt.

„A kongresszus arról szól majd, hogy az összes párttársunkkal, valamennyi megye küldötteivel együtt felkészüljünk a 2024-es választási évre” – nyilatkozta a pártelnök.

Az Agerpres az párt közleményére hivatkozva azt írja, Nicuşor Dan bukaresti főpolgármester és Kelemen Hunor RMDSZ-elnök is részt vesz az USR szombati kongresszusán.

A közlemény szerint a kongresszusra meghívták a Liberálisok és Demokraták Szövetsége Európáért (ALDE) alelnökét, Kira Rudikot, a Népi Mozgalom Pártjának (PMP) elnökét, Eugen Tomacot és a Jobboldal Ereje vezetője, Ludovic Orban. A Renew Europe európai parlamenti frakció elnöke, Stephane Sejourne videóüzenetet küld.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!