Kormányrotáció: az RMDSZ-nek az energiaügyi és az európai alapok minisztériumát ajánlaná a PSD

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A Szociáldemokrata Párt (PSD) azt szeretné, ha az RMDSZ a kormánykoalíció tagja maradna és azt fogja javasolni, hogy vegye át az energiaügyi tárcát és az európai alapok minisztériumát, közölte vasárnap délután Marcel Ciolacu elnök a párt vezetőségének tanácskozása után a G4media szerint.

A PSD javaslata szerint az RMDSZ-nek le kellene mondania azokról a minisztériumokról, amelyeket jelenleg vezet: a környezetvédelmi, a fejlesztési és a sportminisztériumról. Ezeket az eredeti egyezség szerint a kormányrotáció nem érintette volna.

A kormánykoalíciót alkotó pártok vezetői, Nicolae Ciucă, Marcel Ciolacu és Kelemen Hunor vasárnap délután öt órakor tárgyalnak a kormányrotációról, amelyet eddig a tanügyi sztrájk miatt napoltak el.

A G4Media értesülései szerint az RMDSZ nem szeretne lemondani a környezetvédelmi és a fejlesztési minisztériumról és koalíciós partnereinek ezt a javaslatát a kormányrotációs protokoll megszegéseként értelmezi, így felmerül az a lehetőség is, hogy inkább kilépnek a kormányból.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!