Főleg nőket és külföldieket állított le két, korrupcióval vádolt bukaresti közúti rendőr

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Csúszópénz-vadászattal gyanúsítanak két rendőrt, akik szándékosan Bukarest gazdagabb városrészein járőröztek, és főleg drága autókat állítottak le, olyanokat, amelyeket nő vezetett vagy amelyeknek külföldi rendszáma volt, derül ki az Országos Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) vádiratából a Digi24.ro szerint.

A két rendőrt végül egy török sofőr jelentette fel. Több hónap követés után sikerült tetten érni őket, közölte a DNA. Aznap állítólag már a harmadik csúszópénzt vették át.

Attól függően, hogy a sofőrök milyen közúti kihágást követtek el, a két közúti rendőr 1400 és 4000 lej közötti csúszópénzt kapott. A taktikájuk az volt, hogy egyből a hajtási engedély felfüggesztésével fenyegették meg a sofőröket, akik megpróbálták az autó ellenőrzésre átadott papírjai közé csúsztatott pénzzel jobb belátásra bírni őket. Az ügyészek szerint a gyanúsítottak bármekkora összeget elfogadtak.

A korrupcióellenes ügyészség javasolta a bíróságnak a gyanúsítottak vizsgálati fogságba helyezését.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!