Kigyulladt egy gázolajat szállító vonat mozdonya Nagyváradon

Kigyulladt egy gázolajat szállító vasúti szerelvény mozdonya, 200 méterrel a nagyváradi állomástól. A tüzet sikerült eloltani, mielőtt átterjedt volna a vagonokra, írta a News.ro.
A Nagyvárad-Kolozsvár útvonalon közlekedő tehervonat mozdonyának kigyulladásáról 13 óra 57 perckor értesítették a Bihar megyei vészhelyzeti felügyelőséget. A mozdony 22 gázolajjal teli vagont húzott.
A tűzoltók nagy erőkkel siettek a helyszínre, közben a mozdonyvezető lecsatolta a mozdonyt a szerelvényről és két tűzoltópalackkal próbálta megfékezni a lángokat.
A tűzoltók megállapították, hogy a motor gyulladt ki, de azt egyelőre nem tudják, hogy pontosan miért. A tüzet 14 óra 20 percig sikerült teljesen eloltani, közölte a vészhelyzeti felügyelőség.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom