Kilenc hónap felfüggesztett börtönre ítéltek egy lugosi tanárnőt, aki megverte a diákját
Kilenc hónap felfüggesztett börtönbüntetésre ítélték a lugosi technológiai líceum egyik tanárnőjét, mert megverte az egyik diákját – írja a Rodor hírügynökségre hivatkozva a G4Media. Az eset 2020-ban történt egy tornaórán, a Kanal D beszámolója szerint a temesvári ítélőtábla március végén döntött az ügyben.
A források felidézik, az akkor 5. osztályos diák fenyegette és szidalmazta a tornaórán felügyelő tanárnőt, aki ezen felháborodva előbb a kezével, majd még egy pumpával is megütötte a gyereket. A verés következtében az iskolás 2-3 napos orvosi ellátásra szorult.
A felfüggesztett börtönbüntetés mellett a tanárnőnek 200 euró erkölcsi kártérítést is kell fizetnie a bántalmazott diáknak. A Kanal D beszámolója szerint a tornatanárnő jelenleg is alkalmazásban van.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom