Kiégett egy garzonlakás Medgyesen, nyolcvan embert kellett kimenekíteni

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Nyolcvan személyt kellett kimenekíteni vasárnap egy medgyesi tömbházból, amelynek egyik földszinti garzonlakása teljesen kiégett – közölte a Szeben megyei katasztrófavédelmi felügyelőség szóvivője, Andreea Ştefan. A szóvivő azt is közölte, hogy senki nem sérült meg.

A tűz teljes egészében felemésztette a 12 négyzetméteres garzonlakást, de a tűzoltók megakadályozták a lángok átterjedését a többi lakásra. Ötven személy kimenekült, további harmincat a tűzoltók menekítettek ki; 25-en közülük kiskorúak. Három felnőtt és két kiskorú részesült orvosi ellátásban, egy 18 éves személyt a medgyesi sürgősségi osztályra szállítottak, mert pánikrohamot kapott.

A tüzet egy improvizált fűtőberendezésben keletkezett rövidzárlat okozta – tájékoztatott a katasztrófavédelmi szóvivő.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!