Leégett egy fatemplom a máramarosi Borsán

Leégett egy fatemplom a máramarosi Borsán
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Tűz ütött ki vasárnap reggel a Máramaros megyei Borsától 12 kilométerre található üdülőközpont ortodox fatemplomában, a fáklyaként lángoló épületből szinte semmi sem maradt, írta a ZiarMM.ro hírportál.

A tüzet összesen hat tűzoltócsapat igyekezett megfékezni, ezek Borsáról, Felsővisóról és a szomszédos Beszterce-Naszód megyéből érkeztek.

Kiszállt a helyszínre egy SMURD mentőcsapat is, sérültek azonban a vészhelyzeti felügyelőség szerint nem voltak.

A Máramaros és Szatmár Megyei Ortodox Püspökség közleménye szerint a fatemplom teljesen leégett. Mint írták, a kár nagy részét valószínűleg a biztosításból fedezni lehet majd. Ígéretük szerint a Visói Ortodox Esperesség a polgármesteri hivatallal közösen keres majd megfelelő helyet az éppen virágvasárnapon templom nélkül maradt közösségnek addig, amíg sikerül azt újjáépíteni.

Az Urunk mennybemenetele templom alapkövét 1992-ben tették le, az épületet 1998-ban szentelték fel.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!