George Simion: Március 15-e a magyarok ünnepe, de érdekes módon a bukaresti parlament sem dolgozik

George Simion bírálja azt a döntést, miszerint március 15-én, a magyar nemzeti ünnep napján szünnapot tart a képviselőház és a szenátus, írja az Agerpres.
A Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) elnöke sajtótájékoztatót tartott kedden, ahol egyébként jókívánságait fejezte ki a magyaroknak a március 15-i nemzeti ünnep alkalmából, tiszteletéről és megbecsüléséről biztosítva minden Romániában élő magyar állampolgárt.
„Egy dolgot azonban nem értek: miért nem dolgozik holnap a képviselőház és a szenátus itt, Bukarestben?” – fogalmazott. Szerinte ez a döntés is megerősíti, hogy a parlament „minden alkalmat megragad arra, hogy kibújjon a munka alól”.
Az AUR elnöke arra utalhat, hogy a parlamenti üléseket hétfőn, kedden és szerdán szokták tartani, március 15-re pedig valóban nincs beütemezve semmilyen ülés.
A szenátus weboldalán elérhető program szerint azonban szerdán 11:45-től egy sürgősségi kormányrendeletről tárgyal a szenátus egészségügyi bizottsága és a képviselőház programpontjai között is találtunk beírva bizottsági üléseket.
A parlament programjáról a házbizottság dönt, ennek egyik tagja Seres Dénes, RMDSZ-es képviselő, akit arról kérdeztünk volna, hogy miért nem ülésezik a képviselőház és a szenátus plénuma. Amint sikerül elérnünk, frissítjük hírünket.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom