Szászfenesen is ingyenes lesz a tömegközlekedés péntekenként

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Szászfenesen is bevezetik a több romániai nagyvárosban működő Zöld Péntek programot, azaz minden pénteken ingyenesen lehet majd buszozni. Emellett a buszjáratok gyakoriságát is növelik, jelentette be Bogdan Pivariu polgármester a Știri de Cluj hírportál szerint.

A programot a kolozsvári polgármesteri hivatallal és a Közszállítási Vállalattal (CTP) együttműködésben indítják el a Kolozsvártól 10 kilométerre levő községben.

Az ország legnagyobb alvóvárosaként számon tartott Szászfenes az első település, amely nem megyeszékhely és elindítja a tömegközlekedést népszerűsítő programot.

A tömegközlekedés első alkalommal március 3-án használható ingyenesen a Szászfenest érintő M21-es, M22-es, M23-as, M24-es, M25-ös és M26-os járatokon. A program költségeit az önkormányzat fedezi.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!