Tűz ütött ki egy kolozsvári magánkórházban
Tűz ütött ki csütörtök este a kolozsvári Humanitas magánkórházban. 29 beteget evakuáltak, senki sem sérült meg.
Csütörtök este 22 óra 50 perckor lépett életbe a vörös beavatkozási terv a Monostor- és Hajnal-negyed közötti, Frunzișului utcai épületben. A kórházat elárasztotta a füst, de a tüzet végül gyorsan eloltották, idézte a katasztrófavédelmi felügyelőség (ISU) közleményét a Monitorul de Cluj.
Sérültek nem voltak, elővigyázatosságból 29 pácienst evakuáltak, közülük ötöt, akiknek állandó orvosi felügyeletre volt szükségük, más kórházakba szállították át.
Az épület már biztonságos, hangsúlyozták csütörtök este a tűzoltók.
A kórház képviselői szerint a hulladék tárolására használt épületrészben gyulladt ki valami, a tűz okát egyelőre vizsgálják.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom