El kell távolítani a magyar feliratot Gyergyóremete polgármesteri hivataláról

El kell távolítani a magyar feliratot Gyergyóremete polgármesteri hivataláról
A gyergyóremetei községháza – Fotó: gyergyoremete.ro
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Elutasította a bukaresti fellebbviteli bíróság csütörtökön a gyergyóremetei polgármester fellebbezését, így a polgármesteri hivatal homlokzatáról el kell távolítani a magyar nyelvű feliratot.

Az ítéletről a felperes Méltóságért Európában Polgári Egyesület (ADEC) elnöke, Dan Tanasă számolt be a blogján.

Az ADEC 2019-ben perelte be a Hargita megyei település RMDSZ-es polgármesterét, amiért a hivatalra csak magyarul került ki a „községháza” felirat. A bukaresti törvényszék alapfokon a felirat eltávolítására kötelezte Laczkó-Albert Elemér polgármestert, aki fellebbezett az ítélet ellen. Ezt a fellebbezést utasította el csütörtökön a bukaresti fellebbviteli bíróság.

Dan Tanasă egyesülete 2020-ban is pert nyert Gyergyóremete polgármestere ellen, akkor a tét a polgármesteri hivatal elé kitűzött székely, a magyar, valamint a községi zászló eltávolítása volt.

2019-ben szintén Tanasă feljelentése nyomán bírságolta meg az Országos Diszkriminációellenes Tanács (CNCD) Laczkó-Albert Elemért, mert a 99,2 százalékban magyarok által lakott Gyergyóremete havilapját csak magyarul adták ki.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!