Őrizetbe vettek egy máramarosi férfit, mert kutyákat ölt

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Két kutya szándékos megölése miatt vett őrizetbe 24 órára a rendőrség egy máramarosi férfit – közölte csütörtökön Ionela Cozma, a Máramaros Megyei Rendőrfőfelügyelőség (IPJ) szóvivője.

A tájékoztatás szerint a rendőrséget még 2022 novemberében értesítette egy Ilba községben élő nő, aki kutyáját felakasztva találta egy karám oldalán a község temetőjének közelében. Két nappal később egy újabb bejelentés érkezett a rendőrséghez, szintén Ilba községből, mert a temető melletti síneken egy újabb tetemet találtak.

„Az ügyet végül a megyei rendőrfőfelügyelőség állatvédelmi részlege vette át, a nyomozás során pedig kiderült: egy 49 éves, ilbai férfi követte el a bűncselekményt november 22-én, ami után az egyik egyedet a vasúti sínekre dobta.

A szóvivő szerint folytatják a nyomozást, a férfi ügyét a nagybányai bíróságra terjesztik.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!