Két órás sorban állás után lehet elhagyni az országot a nagylaki határátkelőnél

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Az Arad megyei Nagylak II. határátkelőnél 4 kilométer hosszú torlódás alakult ki szerda délelőtt, ugyanis rengetegen szeretnék elhagyni az országot az 5 napig tartó minivakáció miatt – írja az Agerpres.

A határrendészet közlése szerint a román-magyar határnál átlagosan két órás sorban állás után lehet átjutni Magyarországra.

„A november 30-án kezdődő szünidő miatt nagyon intenzívvé vált a forgalom a határátkelőknél, a romániai oldalon. Nagylak II-nél hat ellenőrző pont van nyitva, a többi megnyitása már a magyar hatóságokon áll, ugyanis több határőrt kellene a helyszínre vezényelni” – magyarázta Andrei Dincă, az aradi határrendészet szóvivője.

A hatóságok jelentése szerint a többi arad megyei határátkelőnél is jelentős a torlódás: Nagylak I-nél és Tornyánál is átlagosan másfél órás, Gyulavarsándnál 1 órás várakozás után lehet átjutni Magyarországra.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!