Tüntetést szervez a Declic Kolozsváron, ahol az utóbbi időben négy csecsemő halálát okozhatták kórházi fertőzések

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Tüntetést szervez a Declic Kolozsvár főterén átfogó ellenőrzést követelve a kolozsvári szülészeten. Az elmúlt néhány hétben négy újszülött halt meg ebben az intézményben, a halálesetek kórházi fertőzésekkel függhetnek össze.

A szervezők szerint fontos napirenden tartani a kórházi fertőzések témáját, hiszen ezek számos beteg halálát okozzák, ennek ellenére ezeket az eseteket nem jelentik a kórházak.

Az esemény október 21-én, pénteken 18 órától kezdődik, a szervezők elképzelése szerint a tüntetők több száz gyertyából rakják ki a Főtéren a Neam ucis de nosocomiale (Kórházi fertőzések által megölt nemzet) szöveget. A gyertyagyújtást követően a tüntetők felszólítják Rafila minisztert, hogy sürgősen indítson komoly vizsgálatot a kolozsvári szülészeten.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!