Nagy mennyiségű esőre, viharokra figyelmeztető narancssárga és sárga riasztásokat adott ki szerdán az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 35 megyére és a Bukarestre, közölte az Agerpres.
Az előrejelzések szerint csütörtök reggel 10 óráig a hegyvidéki területekre, valamint Erdély, Olténia, Munténia és a Bánság nagy részére narancssárga riasztás lesz érvényben. Itt a lehulló csapadék mennyisége eléri a 40-60, helyenként a 70-80 litert négyzetméterenként. Az esőzéseket villámlás, megerősödő szél, akár jégeső is kísérheti.
Ugyanakkor csütörtök 10 óráig az ország területének nagy részére érvényes sárga riasztást adtak ki. A fokozott légköri instabilitás miatt megerősödő szélre, villámlással kísért záporokra, zivatarokra lehet számítani. A lehulló csapadék mennyisége meghaladja a 25-40 litert négyzetméterenként.
Az esős idő az ország nagy részén a hét végéig kitart.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom