
Bogdan Aurescu külügyminiszter szombaton bejelentette, a román nagykövetség újrakezdte a munkát Kijevben, tájékoztat az Agerpres.
„Örömmel jelentem be, hogy Románia kijevi nagykövetsége mától újraindította működését. Románia a továbbiakban is kiáll partnerországa, Ukrajna mellett a szabadságért folytatott bátor küzdelemben” – írta a tárcavezető a Twitteren.
Románia február 26-án döntött az ukrajnai nagykövetség tevékenységének felfüggesztése mellett. Bogdan Aurescu miniszter április 19-én jelentette be, hogy újranyitják a külképviseletet.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom