Újrakezdte munkáját a román nagykövetség Kijevben

Újrakezdte munkáját a román nagykövetség Kijevben
Bogdan Aurescu külügyminiszter – Fotó: Simion Mechno / Agerpres
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Bogdan Aurescu külügyminiszter szombaton bejelentette, a román nagykövetség újrakezdte a munkát Kijevben, tájékoztat az Agerpres.

„Örömmel jelentem be, hogy Románia kijevi nagykövetsége mától újraindította működését. Románia a továbbiakban is kiáll partnerországa, Ukrajna mellett a szabadságért folytatott bátor küzdelemben” – írta a tárcavezető a Twitteren.

Románia február 26-án döntött az ukrajnai nagykövetség tevékenységének felfüggesztése mellett. Bogdan Aurescu miniszter április 19-én jelentette be, hogy újranyitják a külképviseletet.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!