Az idei ortodox húsvét alatt jóval kevesebb súlyos baleset történt, mint tavaly
Az idei ortodox húsvét első három napján regisztrált súlyos közúti balesetek száma mintegy 57%-kal volt alacsonyabb, mint az előző év azonos időszakában – közölte hétfőn Monica Dajbog, belügyminisztériumi szóvivő.
„A súlyos balesetek megelőzése érdekében a főutakon és az autópályákon idén fokozott volt a rendőrség jelenléte. A Repülési Főfelügyelőség helikopterei a levegőből figyelték a közlekedést, hogy időben tájékoztassák a földi egységeket, a gyors beavatkozás érdekében” – mondta el a szóvivő, majd hozzátette, hogy a korábbi napokhoz hasonlóan, hétfőn is sok ellenőrzés lesz, országszerte 370 radarral akarják visszatartani a járművezetőket a gyorshajtástól.
Dajbog kifejtette, hogy az ünnepnapok alatt nem kellett beavatkozniuk különösen súlyos közrendvédelmi eseményeken.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom