Kolozsváron magas a szavazási kedv, a délelőtti órákban kígyózó sor alakult ki a külképviselet előtt
A hideg időjárás ellenére is magas a szavazókedv Kolozsváron, legalábbis ezt lehetett tapasztalni a délelőtti órákban, főként a déli órákban. Az állandó magyarországi lakcímmel rendelkező magyar állampolgárok hosszú sorban álltak Magyarország Kolozsvári Főkonzulátusa főtéri épületének belső udvarán, szavazati joguk gyakorlására várva.

A nagy érdeklődés 13 óra után is megmaradt: noha a hosszan kanyargó sor már megszűnt, a kilincset egymásnak adták az emberek.
A levélszavazásra kialakított, a főtéri utcafrontról megközelíthető helyiségben is sokan voltak ahhoz képest, hogy az állandó lakcímmel nem rendelkező állampolgárok gyakorlatilag március közepétől leadhatják itt levélszavazatukat.
Külön regisztrálják azokat a szavazókat, akik a konzulátusra igényelték a levélcsomagot, számukra szavazóhelyiséget is elkülönítettek. Gyakran előfordul, hogy segítségre szorulnak, ottlétünkkor sokan érdeklődnek a szavazóbiztosoknál arról, hogy miként kell helyesen összeállítani a válaszborítékot.

A romániai választásokhoz képest itt sokkal erőteljesebb a szavazóbiztosok és a biztonsági személyzet jelenléte, akik a szavazás tisztaságára vigyáznak, illetve arra, hogy a szavazók érvényesen voksoljanak.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom