Világbajnoki bronzérmes a Szőcs Bernadette-tel felálló román női asztalitenisz-válogatott

Elveszítette az elődöntőt és bronzérmes lett Románia női asztalitenisz-válogatottja a londoni világbajnokságon – írja az Agerpres hírügynökség. A szombati elődöntőben Kínától szenvedett vereséget a román együttes. A marosvásárhelyi Szőcs Bernadette mellett Andreea Dragoman, és Elizabeta Samara lépett asztalhoz, és mindhárman 3-0-ra kikaptak kínai ellenfelüktől.
Az összességében huszonháromszoros világbajnok kínai válogatott korábban a csoportkörben is 3-0-ra győzte le a román válogatottat.
A bronzérmet már pénteken bebiztosították Szőcsék a franciák elleni negyeddöntős mérkőzés 3-1-es megnyerésével. Szőcs akkor mindkét mérkőzését hozta, és jelentősen hozzájárult a csapat érméhez.
Románia 26 év után ért el ismét dobogós helyezést a világbajnokságon.
Az április 28. és május 10. között zajló londoni világversenyen 64 férfi és 64 női válogatott vett részt.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom