Három Hargita megyei meteorológiai állomáson megdőlt a napi hidegrekord

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Fagyponthoz közelített a hőmérséklet hétfőn hajnalban egész Hargita megyében, három meteorológiai állomáson megdőlt a napi hidegrekord – írja az Agerpres.

Narcisa Milian meteorológus adatai szerint Csíkszeredában -3,6 Celsius-fokot mutattak a hőmérők, amivel megdőlt az 1974. május 12-én jegyzett -1,3 fokos hidegrekord.

Maroshévízen -2,3 fokot mértek. A hőmérséklet alacsonyabb volt az 1980-es -1,4 fokos hidegrekordnál. A Bucsin-tetőn szintén megdőlt az eddigi napi hidegrekord: a hajnalban mért -2,7 fok alacsonyabb volt az 1978-as -1,8 foknál.

Ezek országosan is a legalacsonyabb hőmérsékleti értékek között voltak.

Narcisa Milian meteorológus a szokatlan hideget egy sarkvidéki eredetű légtömeg beáramlásával és a felhőtlen égbolttal magyarázta. Közlése szerint Hargita megyében a következő napokban is alacsony hőmérsékleti értékek várhatók, átmeneti felhőzettel és gyenge csapadékkal. A hegyekben a magasabban fekvő területeken havazás, péntektől enyhe felmelegedés várható.

Hétfő hajnalban egyébként nemcsak Hargita megye több magasan fekvő térségében havazott, hanem – a Meteoplus gyűjtése alapján – Máramaros, Neamț és Suceava megyében is igen télies volt az időjárás.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!