Nem csak a súlyt, a demencia kockázatát is csökkenthetik a fogyókúrás gyógyszerek

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

A cukorbetegség és a fogyás kezelésére szolgáló gyógyszerek, mint az Ozempic és a Wegovy, jelentősen csökkenthetik a demencia bármely típusának kialakulásának kockázatát, derül ki a 26 tesztet összesítő, összesen több mint 160 ezer résztvevőt vizsgáló metaelemzésból, tájékoztat a New Scientist.

Ezeket a súlycsökkentő (GLP-1 serkentő alapú) kezeléseket korábban már kapcsolatba hozták a demencia kockázatának csökkentésével, azonban eddig még csak korábbi egészségügyi adatok feldolgozása által. Most azonban Catriona Reddin és kollégái az írországi Galway Egyetemen összesítették azoknak a kutatásoknak az eredményeit, amelyekben különböző GLP-1 gyógyszereket adtak 2-es típusú cukorbetegségben szenvedőknek, akik még nem voltak diagnosztizálva demenciával vagy kognitív problémákkal. A gyógyszereket placebóval hasonlították össze. A kutatás azt mutatta, hogy ezek a gyógyszerek jelentősen csökkenthetik a demencia vagy kognitív problémák kialakulásának kockázatát már hat hónapnyi lekövetés után is.

A cukorbetegség kockázati tényezője lehet a demenciának, így merült fel, hogy a vércukorszint szabályozása önmagában kockázatmegelőző hatással lehet az érintettekre.

A Wegovy és az Ozempic, a Novo Nordisk két terméke 2023-ban lettek népszerűek, ugyanis hatékony és egyszerű segítségnek tűnnek a súlycsökkentésben, így hatalmas vevői igény jellemzi őket.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!