Novák Eduárd lett a Román Paralimpiai Bizottság elnöke

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Novák Eduárd volt sportminisztert választották pénteken a Román Paralimpiai Bizottság elnökévé. A választás második fordulójában Novák 20 szavazatot kapott, míg ellenfele, Ciprian Anton 16-ot, írta az Agerpres.

A közgyűlésen a 38 szavazati joggal rendelkező sportklub közül 36-on voltak jelen. Az alelnöki tisztségeket a választás eredményeképpen Florin Cojoc és Claudiu Miu fogják betölteni.

„Győztem!” – írta pénteken Facebook-oldalán Novák Eduárd.

A korábbi RMDSZ-es sportminiszter, paralimpiai bajnok februárban jelentette be indulását a Román Paralimpiai Bizottsági elnöki tisztségéért. Akkor azt mondta, a sport alapvető lehetne a befogadás előmozdítása szempontjából, számos lehetőséget kínál, „ennek ellenére a kormányzati szinten a paralimpiai sport nem részesül megfelelő támogatásban”.

A Román Paralimpiai Bizottságot 2025 januárjáig az edinburghi születésű Sally Wood Lamont vezette, aki ekkor lemondott a tisztségéről. A skóciai szakvezető 1993-ban érkezett Kolozsvárra, 2000-ben alapította meg a fogyatékossággal élő fiatalok számára a Lamont Központot, és 2009-ben választották meg a paralimpiai bizottság vezetőjének.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!