Olvadni kezdett a jégszálloda, egy hónappal a szezonzáró előtt le kellett húznia a rólót

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Bezárta kapuit a Fogarasi-havasokban található Bâlea-tavi Jégszálloda a tervezett zárás előtt egy hónappal az utóbbi napokban tapasztalható hőhullám, szél és esőzések miatt, tájékoztat az Agerpres.

„A globális felmelegedés drámai hatásai különösen nálunk érzékelhetőek, több mint 2000 méter magasságban, ahol az év ezen időszakában 3-4 méter hó és állandóan fagypont alatti hőmérséklet szokott lenni. Az idei extrém időjárási körülmények hatással voltak a Jégszállodára, amely 2025. március 12-én, szerdán végleg bezárt a szezonra. Ez az első ilyen alkalom 18 év alatt, hogy a jégszállodát a meteorológiai körülmények miatt, amelyeket az éghajlatváltozás okozott, április 10. előtt be kellett zárnunk. Ez egy szomorú valóság, amely egyértelműen megerősíti a jelenség gyors fejlődését. Egyben azt is mutatja, hogy keresnünk kell a megoldásokat és intézkedéseket az éghajlatváltozással kapcsolatos párizsi egyezmény előírásainak végrehajtására” – nyilatkozta Arnold Gunter Klingeis, a Jégszálloda tulajdonosa.

Hozzátette, mindennek értelmében felhívást intéz a hatóságokhoz, hogy a tervezett és korábbi években gyakorolt június-július környéki nyitástól eltérően május 1-jétől nyissák meg az autós forgalmat a Transzfogarasi úton, ami a Bâlea-tóhoz vezet, hogy különleges élményben lehessen részük országba látogató turistáknak.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!