Februárra az igazi tél is megérkezik
Február közepére megérkezik az igazi tél Romániába – nyilatkozta az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója, Elena Mateescu péntek este az Antena 3 televízióban. A meteorológia szolgálat vezetője úgy fogalmazott, hogy a mostani télen először adnak ki elsőfokú, sárga riasztást, az ország keleti és délkeleti részén ugyanis hóviharokra lehet számítani.
Az ANM figyelmeztetése szerint szombaton, főként Erdély déli és keleti részein, valamint Moldvában lehet havazásra számítani, de Munténiában, Olténia egyes részein, valamint Dobrudzsában is hullhat hó. Elszigetelten jégképződés is lehetséges. Szombat estétől kedd reggelig főleg Románia déli, délkeleti és középső részein alakulhat ki havazás, 5-10 centis hóréteg is összegyűlhet.
A Mateescu említette hóviharokra elsősorban szombaton, Moldovában lehet számítani, ahol a felerősödhet a szél, 40-50 kilométeres óránként sebességgel is fújhat, és a látótávolság is alacsony lesz. Hétfőn a Fekete-tenger partján lehet felerősödő szélre és viharosabb időjárásra számítani.
Ugyanakkor a jövő hét végéig mindenhol hidegre kell számítani, fagyos éjszakák és fagyos reggelek lesznek, -16 és -10 Celsius-fok közötti minimumhőmérsékletekkel, de napközben sem enged fagypont fölé a hideg.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom