Árvízkészültséget rendeltek el több erdélyi megyében
Másodfokú, narancssárga jelzésű árvízvédelmi készültséget rendelt el szerdán az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) Szatmár és Máramaros megye több folyójára, írja az Agerpres.
A hidrológusok közlése szerint szerda 22 órától csütörtök éjfélig a Túr és a Lápos vízállása meghaladhatja a másodfokú készültségi szintet.
Ugyanakkor szerda déltől péntek délig a vízállás meghaladhatja az elsőfokú készültségi szintet a következő folyók vízgyűjtő medencéjében (zárójelben a megyék): Tisza (Máramaros), Túr (Szatmár), Nagy-Szamos (Beszterce-Naszód), Szamos (Máramaros, Szilágy, Szatmár), Sebes-Körös (Kolozs, Bihar), Fekete-Körös (Bihar), Fehér-Körös (Hunyad, Arad), Aranyos (Fehér), Maros (Hunyad, Arad), Béga (Temes), Temes (Krassó-Szörény, Temes).
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom