Ortodox pappá szenteltek egy csendőrt Csíkszeredában
Viorel Apalaghiei alezredes mától papként is szolgál – jelenti be rövid, Facebookon közzétett közleményben a Hargita Megyei Csendőrség, hogy pénteken ortodox pappá szentelték munkatársukat.
A szertartás a csíkszeredai Szent Miklós ortodox templomban zajlott, és a közlemény szerint a családtagok mellett az alezredes bajtársai is részt vettek rajta.
A szertartást egyébként Kovászna és Hargita megye ortodox püspöke, Andrei celebrálta, aki többek között köszönetét fejezte ki Istennek, hogy új szolgával „ajándékozta meg” a Hargita megyei egyházmegyét.
A csendőrség közleménye szerint Apalaghiei az első Hargita megyei csendőr, aki papként is szolgál. Facebook oldalukon pedig több képet is közzétettek a pappá szentelésről, valamint az alezredesről bevetés közben.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom