Frissítve: harmadik aranyérmét gyűjtötte be David Popovici a junior úszó-világbajnokságon

2022. szeptember 5. – 09:14

Másolás

Vágólapra másolva

Harmadik aranyérmét is megszerezte David Popovici a Limában zajló junior úszó-világbajnokságon.

Vasárnap a 100 méteres gyorsúszás döntőjében a világ- és felnőtt korosztályban is bajnok világcsúcstartó 47,13 másodperces időt úszott. Popovici egyértelműen uralta a finálét, több mint két másodperccel előzte meg a második helyezett horvát Jere Hribart (49,37 másodperc). A harmadik helyen a ciprusi Nikolas Antoniou végzett 49,91 másodperces idővel. A szintén román színekben induló Patrick Sebastian Dinu az ötödik lett.

David Popovici múlt héten csütörtökön a 200 méteres gyorsúszás döntőjében is aranyérmes lett, új versenycsúcsot elérve, 1:46.18 perces idővel ért célba. Ugyancsak Limában a 4x100 méteres férfi gyorsváltóval is az élen végzett.

Frissítés: Szintén vasárnap Bianca Costea az 50 méteres női gyorsúszás döntőjét nyerte meg 25,35 másodperces idővel az olasz Sara Curtis (25,53 másodperc) és a szintén itáliai Matilde Biagiotti (25,60 másodperc) előtt.

A román úszók közül továbbá Vlad Ştefan Stancu is érmet szerzett Limában: harmadik lett az 1500 méteres gyorsúszás versenyszámában 15:17,97 perces idővel. Az úszót a spanyol Carlos Garach Benito (15:08,14 perc) és a magyar Galicz László (15:12,71 perc) előzte meg.