Aranyérmet nyert Bianca Ghelber kalapácsvető a müncheni multisport Európa-bajnokságon

2022. augusztus 18. – 09:50

Bianca Ghelber ünnepel a győzelme után – Fotó: Kai Pfaffenbach / Reuters

Másolás

Vágólapra másolva

Aranyérmet szerzett szerdán kalapácsvetésben Bianca Florentina Ghelber a müncheni multisport Európa-bajnokság keretében zajló atlétikai Eb-n.

A 32 éves román sportoló, aki a tokiói olimpiai játékokon hatodik helyezést ért el, 72,72 méteres dobásával utasította maga mögé a lengyel Ewa Rozanskát (72,12 m) és az olasz Sara Fantinit (71,58 m). A versenyszám háromszoros olimpiai bajnoka (és egyben címvédője), ötszörös világbajnoka és világcsúcstartója, a lengyel Anita Włodarczyk nem vett részt a müncheni versenyen.

Ghelber a múlt hónapban Eugene-ben (USA) tartott szabadtéri atlétikai világbajnokságon is a hatodik helyen végzett a versenyszámában. Azok közül, akik akkor őt megelőzték, egyedül az olasz lány volt ott a döntőben.

Románia 20 év szünet után először nyert aranyérmet az atlétikai kontinentális viadalon.

A női kalapácsvetés magyar indulója, Gyurátz Réka 69,02-vel a hetedik helyen végzett.