Jövő héten is kánikula lesz az ország nagy részében

Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!

Folytatódik a kánikula jövő héten az ország régióinak zömében – közölte vasárnap az országos meteorológiai szolgálat (ANM).

Hétfőn a délnyugati térségekben lesz hőség, majd a forró levegőtömeg ismét elterjed az ország nagy részén. Nyugaton és délen kellemetlen lesz a meleg, a hőérzet index eléri a kritikus, 80-as értéket. Elsőfokú hőségriadó lesz érvényben, 33-37 Celsius-fok közötti nappali maximumokra kell számítani.

Kedden másodfokú hőségriadó lép érvénybe Bánságban, Körös-vidékén, Olténiában, Munténiában, Erdély és Máramaros nyugati részén. Délutánonként 37-40 fok is lehet, és pirkadat előtt sem lesz hűvösebb 20-22 foknál.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Állítsd be a Transtelexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!