A temesvári önkormányzat 21 új villamost vásárol a török Bozankaya vállalattól, ebből szállítottak le a közelmúltban 5 darabot. Még üzembe sem helyezték őket, szerdán mégis kigyulladt az egyik szerelvény – írja a Hotnews.
A tűzoltókat 16:30 óra tájékán értesítették a segélyhívón. Amikor a helyszínre érkeztek, a közleményük szerint már sűrű füst szállt ki a hangárból.
„Szerencsére személyi sérülés nincs. (…) Felvettük a kapcsolatot a török gyártóval, közöltük velük, hogy mi történt, ugyanakkor sürgős tájékoztatást kértünk a helyzet orvoslására vonatkozó következő lépésekről. A szerelvényeket még nem fizettük ki”- tájékoztat a Facebookon a temesvári tömegközlekedési vállalat.
Egyelőre nincs hivatalos tájékoztatás arról, hogy mitől gyulladt ki a szerelvény, de a gyanú szerint elektronikai meghibásodás okozhatta a bajt.
Az új szerelvények összesen 50 millió euróba kerülnek, ennek több mint 80%-át uniós, vissza nem térítendő támogatásból finanszírozzák, a maradékot hitelből állja az önkormányzat.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom