Betegszabadságra mehet az a szülő, aki karanténba küldött gyerekére vigyáz
Kihirdette szerdán az államfő azt a törvényt, melynek értelmében a karanténba vagy elkülönítésbe helyezett gyermekét felügyelő és gondozó szülő betegszabadságra mehet – írta meg az Agerpres.
A betegszabadságra a törvénymódosítás értelmében azok a szülők jogosultak, akik adófizetők és a gyerek karanténkötelezettsége miatt nem tudják a munkájukat ellátni.
A törvény szerint a táppénzt a kezelőorvos vagy az érintett személyeket gondozó és felügyelő háziorvos által kiállított betegszabadság-igazolás alapján biztosítják, a kezelőorvos vagy a háziorvos által megállapított időtartamra.
A táppénz az alapbér 100 százalékának megfelelő összeg, amit az országos egészségbiztosítási alapból fizetnek.
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom