Új célcsoport felé is nyit a K Plusz: vállalkozói ismeretekkel segítenék a középiskolásokat
2023. január 26. – 13:33
Idéntől a líceumokban tanuló középiskolásokat is vállalkozási tudásfejlesztési programmal célozzák meg, és a tavalyi siker után februárban várhatóan újra meghirdetik az F2F – Fiatalok a fiatalokért mentorprogramot – jelentette be Farkas András, a PONT Csoport alapítója és stratégiai igazgatója azon a kolozsvári sajtótájékoztatón, amelyen a Kreatív Kolozsvárt is magába foglaló K Plusz tehetséggondozó-keretprogram által az elmúlt időszakban elért eredményeket, valamint 2023 első felére vonatkozó terveket ismertették.
A Kreatív Kolozsvár programsorozat esetében kedden, január 31-én nyitják a szezont. Az idei első Kreatív Kolozsvár esten 80 hónap GDPR címmel szerveznek beszélgetést az adatbiztonság, adatvédelem és adattrendek témájában olyan meghívottakkal, mint dr. Horváth Réka, a BBTE egyetemi adjunktusa, Rigó Ferenc, a Travelminit szállásfoglaló platform ügyvezető igazgatója és társalapítója, valamint Székely Barnabás nemzetközi minősítésekkel rendelkező adatvédelmi szakember, a Privacy Pro alapítója.
A Kreatív Kolozsvár estek és reggelek folytatása mellett az is jó hír a már vállalkozó vagy vállalkozni vágyó fiatalok számára, hogy a tervek szerint februárban újra meghirdetik az F2F – Fiatalok a fiatalokért mentorprogramot, amely a korábbi kiadás tapasztalatai alapján kisebb ráncfelvarráson fog átesni. A 2022-ben első alkalommal megszervezett ingyenes vállalkozói mentorprogramon tizenkét fiatal csapat kapott lehetőséget arra, hogy elismert hazai szakemberektől, tapasztalt felsővezetőktől sajátítsa el a vállalkozás indításához és fejlesztéséhez szükséges ismereteket, valamint megnyerjék a 2000 eurós fődíjat. A szakértők, trénerek és mentorok workshopok, valamint személyes és online találkozók keretében mentorálták a résztvevőket a program öt hete alatt.
„Újítás a Kreatív Kolozsvár részéről, hogy idéntől próbálunk nyitni egy új célcsoport felé is. A líceumokban tanuló középiskolás diákok esetében egy olyan vállalkozási tudásfejlesztési formátummal jelentkezünk, amelyen keresztül elérnénk, hogy akarjanak vállalkozni, illetve ezt egy reális alternatívaként kezeljék” – jelentette be Farkas András, aki szerint amennyiben az új célcsoport attitűdjét sikerül ezzel kapcsolatban jó irányba terelni, akkor a mostani középiskolások egyetemre kerülve jó eséllyel sokkal érettebben tudnak elgondolkodni a vállalkozásalapítás lehetőségén, bármilyen területről is legyen szó.
A K Plusz programot a PONT Csoporttal együtt koordináló Magyar Ifjúsági Központ (MIK) programkoordinátora, Farkas Paula arról beszélt, hogy a tavalyi programjaikhoz hasonlóan ebben az évben is olyan eseményekkel készülnek, amelyek a „felszín kapargatása helyett” mélyebb ismeretek megszerzését teszik lehetővé a résztvevők számára. Az idei évben a legfontosabb cél a hálózatépítés, ezzel is szeretnék hatványozni a tehetséggondozó programok hatékonyságát. Ilyen projekt volt az a 13 részből álló podcast sorozat, amely fiatalokat a munkaerőpiacon való elhelyezkedésben segítette, pszichológusok, humán erőforrás, jogi és kommunikációs szakemberek bevonásával.
Elmondta, ők is azt tapasztalják, hogy a koronavírus-járvány hozadékaként nehezebbé vált megszólítani a fiatalokat a tehetséggondozással kapcsolatos programokkal, kiemelte viszont, hogy ennek ellenére tavaly több program esetében is azt tapasztalták, hogy a fiatalok a saját szakmájukban és a személyiségüket illetően is nagyon nyitottak a fejlődési lehetőségekre.
A Transtelex egy egyedülálló kísérlet
Az oldal mögött nem állnak milliárdos tulajdonosok, politikai szereplők, fenntartói maguk az olvasók. Csak így lehet Erdélyben cenzúra nélkül, szabadon és félelmek nélkül újságot írni. Kérjük, legyél te is a támogatónk!
Támogató leszek!