A PNL szerint adóügyi intézkedésekkel kellene mérsékelni az üzemanyagárak emelkedését

A Nemzeti Liberális Párt (PNL) szerint adóügyi intézkedésekkel lehet mérsékelni az üzemanyagárak emelkedését. Facebook-bejegyzésükben az alakulat képviselői azt írták, a pénzügyminisztériumnak meg kell vizsgálnia, hogy milyen eszközök állnak a rendelkezésére az üzemanyagárak csökkentésére. Hozzáteszik, ezzel párhuzamosan a Versenytanácsnak és az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóságnak (ANPC) is meg kell vizsgálnia a helyzetet.

A PNL Facebook-bejegyzése tulajdonképpen válasz arra a Szociáldemokrata Párt (PSD) által kedden közzétett közleményre, amely felszólítja a kormánykoalíciót adó pártokat az üzemanyagárak plafonálására. Ahogy arról beszámoltunk, egyes sajtóértesülések szerint a PSD vezetői 7 lejes ársapkát javasolhattak a többi kormánypártnak, és arra kérték Virgil Popescu PNL-s energiaügyi minisztert, álljon elő javaslatokkal az intézkedést illetően.

A liberálisok szerint viszont Adrian Câciu PSD-s pénzügyminiszternek kellene a nyilvánosság elé kell állnia a lehetséges forgatókönyvekkel.

A PNL szerint a kormány csak a Versenytanács és az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság jelentései nyomán a pénzügyminisztériumon keresztül avatkozhat be, akár a jövedéki adó vagy az áfa csökkentéséről, akár a nyereség megadóztatásáról vagy árstop bevezetéséről beszélünk. „Ezek adóügyi intézkedések, nem a termeléshez vagy a szolgáltatások minőségéhez kapcsolódnak” – áll a bejegyzésben.

„Mindannyiunknak felelősségteljesen és pragmatikusan kell kezelnünk az áremelkedések kérdését, és mielőbb meg kell hoznunk a legjobb intézkedéseket” – írják még a bejegyzésben, amely megerősíti, hogy a kormányt adó pártok között alapvető véleménykülönbség van arról, hogy milyen beavatkozásra lenne szükség a kormány részéről a jelenlegi magas üzemanyagárakat illetően.

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!