Az Európai Parlament Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottsága előtt cáfolta a videómegosztó portál, hogy a közösségi irányelveivel szembemenve favorizálta volna Călin Georgescu államfőjelöltet, tudatja az EFE értesülései alapján az Agerpres.
Kedden az Európai Parlamentben a romániai elnökválasztás első fordulójával kapcsolatban nyilatkoztak a TikTok képviselői. Szerintük minden jelöltet figyelembe vettek a rendszerben, anélkül, hogy különbséget tettek volna a függetlenek és pártok által támogatottak között, ugyanazokkal a korlátozásokkal illették mind az előbbi, mind az utóbbi kategóriába tartozókat. „Általánosságban elmondható, hogy fáradhatatlanul azon dolgoztunk, hogy megpróbáljuk elkerülni a félretájékoztatást és irányítsuk a hiteles tevékenységet” – mondta el Brie Pegum, a TikTok termékekért, hitelességért és átláthatóságért felelős igazgatója.

Hozzátette, hogy az elmúlt hónapokban, a tiltott politikai tartalmak miatt blokkolt csatornák közül csak egy támogatta Georgescut, és annak is jóval kevesebb követője volt, mint más jelölteket népszerűsítő felhasználóknak. Ugyanakkor hozzátette, hogy a platform több mint 66 ezer hamis fiókot távolított el Romániában, mintegy hétmillió hamis kedvelést, tízmillió hamis követőt és ezer olyan fiókot, amelyek jelöltek profiljait utánozták.
A TikTok közpolitikai és kormányzati kapcsolatokért felelős igazgatója, Caroline Greer kifejtette, hogy a platform a választások során, a választási folyamatokra vonatkozó belső szabályzatát alkalmazta, illetve az azt megelőző hónapokban megbeszéléseket folytatott az ország különböző hatóságaival, köztük több politikai párttal és a román választási hatósággal is.

Megemlítette továbbá, hogy több mint 6000 tartalommoderátorral rendelkeznek az Európai Unió nyelvein, akik közül 95-en román nyelvű tartalmakat felügyelnek.
A Európai Parlament Belső Piaci és Fogyasztóvédelmi Bizottsága a vállalat uniós digitális jogszabályok betartását is számonkérte a cégtől, a 2024 február 17.-én érvénybe lépett jogszabály értelmében.
Az európai parlamenti képviselők továbbra is fenntartásokkal állnak a témához, a bizottság fontolóra veszi, hogy további írásbeli kérdéseket intézzen a platformhoz.
Ahogy korábban már felhívtuk rá a figyelmet, a választási eredmények befolyásolásának gyanúja miatt november 26-án az Országos Audiovizuális Tanács (CNA) felkérte az Európai Bizottságot, hogy vizsgálja ki a TikTok romániai tevékenységét Georgescu első fordulós sikere után. Azóta kiderült, hogy több tiktoker is fizetett tartalmakkal népszerűsítette a független jelöltet a platformon, illetve a Legfelsőbb Védelmi Tanács (CSAT) megállapította, hogy kibertámadással próbálták meg befolyásolni elnökválasztási folyamatot az egyedi azonosító kódok feltüntetésének elmulasztásával. A TikTok korábban már egy sajtóközleményben reagálva elmondta, hogy pontatlannak és félrevezetőnek tartja a CSAT kijelentéseit, ugyanis mindenkitől megkövetelik a platform szabályainak tiszteletben tartását. Az EP vizsgálódását Dan Nica az EP szerdai strasbourgi plenáris ülésén megfogalmazott kérése indítványozta az elnökválasztás első fordulójának külföldi beavatkozása ügyében.
Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!
Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.
Irány a felajánlás!