Kolozsváron járt Dúró Dóra, megrémült „a román zászlók tengerétől”
Az elmúlt napokban nagy visszhangot keltett, hogy – a Mi Hazánk Mozgalom kezdeményezésére – kitiltották a 18 éven aluliakat a World Press Photonak a budapesti Nemzeti Múzeumban megrendezett kiállításáról, mert az sérti a gyermekvédelmi törvényt. Kiderült azonban, hogy a fiatalkorúak továbbra is látogatták a kiállítást, sőt L. Simon László főigazgató viccesen köszönetet mondott a Mi Hazánk elnökhelyettesének a reklámért. Dúró Dóra ezt követően a Facebook oldalán támadta ki a múzeum azóta leváltott főigazgatóját. A szélsőjobbos politikus szerint L. Simon Lászlónak be kellett volna húznia fülét-farkát, de ehelyett még neki áll feljebb, mert „a saját minisztere megzavarta LMBTQ-népszerűsítés közben.”
A dolog pikantériája, hogy azokban a napokban, amikor a Facebook-viadal zajlott, Dúró Dóra Kolozsváron vakációzott családjával. Instagram posztjaiból kiderül, hogy az őszi szünetben repülővel érkeztek Kolozsvárra, és többek között a Mátyás-király szülőházat és szobrot, valamint a Házsongárdi temetőt nézték meg. A kiskorúakat féltő Dúró épp gyermekei fotója mellé ír egy olyan szöveget, amely szerint „a nemzetek sorsa a jövőben a hálószobákban dől el”.
Egyébként Kolozsvárról a megszokott paneleken túl nincs konkrét mondanivalója a politikusnak, illetve fennkölt eszmefuttatásaiban folyamatosan betör a realitás, nem tud elvonatkoztatni attól, hogy itt-ott a helyi románok és román zászlók is megjelennek a képben.
„Itt érzi az ember a történelmet a földben és a levegőben” – olvasható a szélsőjobbos politikus temetős posztjában egy Dsida-vers kíséretében.
A következő posztok már arról szólnak, hogy a négygyermekes családanya „egészséges nemzeti szellemben” kívánja felnevelni gyermekeit, ezért úgy ítéli, hogy nem lehet kihagyni a Mátyás-emlékhelyek meglátogatását. Azonban rettenetes a kolozsvári valóság: „román zászlók tengere” vezet a szoborig. „Nyomasztó az a román soviniszta légkör, mely uralja a környéket, gyerekeinknek mégis régi vágya volt a sok mese után el is látogatni ide, mely egészséges nemzeti identitásukat is elősegíti” – írja egy másik posztjában Dúró, szintén Hunyadi Mátyás és Kolozsvár kapcsán.
A szívfájdító sorokat Dúró természetesen megspékeli kiskorú gyerekeinek fotójával. A felvételről kiderül, hogy a gyerekek nem elégedtek meg a standard beállítással, hanem a szó szoros értelmében felkapaszkodtak a szoborcsoportra. A szabályzat értelmében ezt bírsággal bünteti a helyi rendőrség, mert a köztéri műalkotás rongálásának számít.
L. Simont amiatt, hogy nem hajtotta végre a miniszteri rendelkezést, november 6-án azonnali hatállyal elbocsátották.
Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!
Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.
Irány a felajánlás!