Leégett az arab világ legnagyobb filmstúdiója

Szombatra virradóra leégett a legendás kairói al-Ahrám, az egész arab világ legrangosabb filmstúdiója. A nyolcvan éve alapított stúdióban a katasztrófa idején senki se tartózkodott.
A lángok három környező épületre is átterjedtek, de azokból is sikerült időben kimenekíteni mindenkit. Többeket a helyszínen láttak el a mentők füstmérgezés miatt.
A tűz keletkezésének oka egyelőre nem ismert. A 27 ezer négyzetméteres stúdióban felcsapott lángokat hat órájukba került megfékezniük a tűzoltóknak.
Az al-Ahrám stúdiót 1944-ben alapították, az ötvenes években részben az itt készülő művekkel lett Egyiptom a világ harmadik legnagyobb filmgyártója. (MTI)
Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!
Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.
Támogatom