„Angel Shot”-ot rendelve lehet diszkréten segítséget kérni az EC-n

Fokozott figyelmet fordít a résztvevők biztonságára az Electric Castle fesztivál, segélyhívó vonalat, pszichológusi jelenlétet, megkülönböztető öltözetben lévő biztonsági személyzetet és kódolt segítségkérési lehetőséget is biztosít a 2025-ös évad.

Többféle támogatási és védelmi lehetőséggel teremtenek biztonságos környezetet a szervezők az idei alkalommal azok számára, akik valamilyen okból veszélyben érzik magukat, kényelmetlen helyzetbe kerülnek, vagy bántalmazták őket.

A fesztivál területén folyamatosan jelen van a Red Team, amelynek a tagjait kifejezetten arra képeztek ki, hogy segítséget nyújtsanak vészhelyzetek esetén. A szervezők arra bátorítanak mindenkit, hogy hozzájuk forduljanak, ha segítségre van szükségük.

Emellett működik egy külön biztonsági telefonszám is, amelyet bármikor fel lehet hívni, ha valaki veszélyben érzi magát: +40 741 069 443.

Ha valaki valamilyen okból nem szeretne telefonálni vagy nyíltan segítséget kérni, az használhatja az „Angel Shot” kódot a bároknál, amely egy diszkrét módja annak, hogy jelezze a személyzetnek: bajban van. A pultosok ilyenkor a lehető leggyorsabban biztonságos környezetbe juttatják az illetőt. A fesztiválon továbbá egy szakemberekből, terapeutákból álló csapat is jelen van, akik szükség esetén lelki támogatást tudnak nyújtani. Pohárfedőt is lehet igényelni a pultoknál, ami megakadályozza, hogy bárki bármit betehessen az italunkba.

Mindemellett pedig az EC felhívja a figyelmet arra is, hogy a szexuális felvilágosítás és a nemi élet tudatos, körültekintő gyakorlása fontos része a biztonságnak. Ezért létrehoztak egy platformot, ahol az olyan gyakorlati dolgok mellett, mint a védekezés és a higiénia, a konszenzus fogalmáról, illetve a szüzesség vagy akár a szexualitás körüli sztereotípiákról is tájékozódhatunk.

A szervezők hangsúlyozták továbbá, hogy ezek az eszközök és lehetőségek kizárólag vészhelyzetekre lettek kialakítva, ezért arra kérik a fesztiválozókat, hogy csak akkor vegyék igénybe ezeket a szolgáltatásokat, ha valóban veszélyben vannak, hogy a rendszer megbízhatóan tudjon működni azok számára, akiknek segítségre van szükségük.

Hasonló intézkedéseket, kifejezetten a női fesztiválozók védelmében, idén a háromszéki SIC Feszt vezetett még be, ahol a kódolt segítségkérés mellett SAFE POINT sátorral és megkülönböztető karkötővel igyekeznek biztosítani, hogy a fesztivál minden résztvevője biztonságban érezhesse magát.

Ezeknek az intézkedéseknek a sürgősségét a jelenlegi közéleti kontextus is indokolta, ugyanis a nők elleni erőszak jelensége egyre gyakoribb és sürgetőbb probléma, amit ha már állami szinten nem is, egyes fesztiválok igyekeznek megelőzni és kezelni. Korábban, a VIBE fesztiválon – az ominózus, nők elleni erőszakot idéző promóvideójuk kapcsán – azt is megkérdeztük a résztvevőktől, mi kellene ahhoz, hogy biztonságban érezhessék magukat bulizás közben, mint kiderült, válaszaik nagyban hasonlítanak az EC és a SIC Feszt kezdeményezéseihez.

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!