Pénteken Hitlert dicsérte, szombaton horogkeresztes pólóról posztolt Kanye West

Erős napokat zár Kanye West (mostanában Ye): pénteken X-posztokban dicsérte Hitlert, a Hotnewhiphop.com szombaton pedig arról írt, a rapper kora reggel megosztott egy képet egy horogkeresztes pólóról, azzal a kommenttel, hogy évek óta el akarta készíteni, és ez „az eddigi legnagyobb performanszművészeti alkotása”. Új, „White Lives Matter” feliratú pólók kerültek fel oldalára, a Yeezyre is, hasonlóak ahhoz, amit a 2022-es párizsi divathéten hordott.

Csütörtökön a The Download című podcastból derült ki, hogy a rappert tévesen diagnosztizálták bipoláris zavarral. Kanye West legalábbis arról beszélt, hogy felesége, Bianca Censori rábeszélte, hogy vizsgálják ki újra, ahol azt állapították meg, hogy mégsem bipoláris, közben viszont diagnosztizáltak nála valami mást: autizmus spektrumzavart.

Néhány nappal korábban a Grammy-gálán a rapper szemérmetlenül promózta az új, Bully című albumát, a vörös szőnyegen szinte meztelenre vetkőző (vagy vetkőztetett) feleségével volt tele az internet, és nem hosszú idő után újra nagyobb fordulatszámra tekerte a már teljesen adidastalanított márkáját, a Yeezyt is. Hogy a nyilvános meztelenkedés miért tudott ennyire meghökkentő és kicsit szomorú performansz lenni, ebben a cikkünkben írtunk bővebben, de mindezek mellett érdekes az is, ami Kanye West ruházati és cipőmárkájával történik év eleje óta.

Támogasd a Transtelexet egy kávé árával!

Munkánkkal minden nap magyar közösségeket tartunk képben, teret adunk helyi ügyeknek, és fontos erdélyi történeteket mutatunk be — függetlenül, szabadon. Ahhoz, hogy ezt továbbra is így tehessük, rád is szükségünk van.

Támogatom
Kövess minket Facebookon is!