Életre utaló jeleket találtak a Marson
Évmilliárdokkal ezelőtt élt mikrobák nyomait találhatta meg egy kőzetben a Marson a NASA Perseverance nevű kutatójárműve, olvasható az amerikai űrkutatási szervezet csütörtök esti közleményére hivatkozva, a Space.com szakportál cikkében.
Mint a részletekből kiderül, a marsjáró egy nyílhegy alakú kőzetre bukkant a bolygó felszínén, ami olyan kémiai nyomokat és struktúrákat tartalmaz, amelyeket mikrobiális élet alakíthatott ki, amikor a Marson még lényegesen több volt a nedvesség, mint jelenleg. A tudósok szerint a műszerek a Cseyava-vízesésnek nevezett sziklában olyan szerves vegyületeket is kimutattak, amelyek az általunk ismert élet kémiájának előfutárai lehettek, de a felfedezés további elemzésre vár.

A megvizsgált kőzet hosszában kalcium-szulfát erek húzódnak, és ez az ásványi lerakódás a víz egykori jelenlétére utal. Ezen kívül a marsjáró több tucat, mindössze néhány milliméteres foltot is talált a kőzetben, amelyeket leopárdmintához hasonló fekete gyűrű vett körül. Ezek a gyűrűk vasat és foszfátot tartalmaznak a tudósok szerint, amelyek hasonló formában a Földön is megtalálhatók, jellemzően mikrobák által irányított kémiai reakciók eredményeként.
Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!
Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.
Irány a felajánlás!