Családok millióit érinti a demencia – tényleg közel a megoldás?
Életkorunk előrehaladtával egyre gyakrabban nem jut eszünkbe egy jól ismert szó, név, esemény. Vajon mikor és mitől fordul ez át az emlékezet nagyarányú kiesésébe? Mi jellemzi általában az emlékezetet, és ez hogyan változik az évek során?
Az időskori demencia egyéni életsorsokban és társadalmi ellátórendszereknek egyaránt kihívást jelent – és ma családok millióit érinti a fejlett világban. A médiahírek időnként közeli megoldásokról szólnak – de valóban kínál-e a tudomány reményt adó eredményeket a megelőzéshez, az elviseléshez, a gyógyításhoz? Hogyan tud együttműködni a tudomány, az egészségügy és a civil szféra a demenciában szenvedők segítésében?
Ilyen kérdésekre keresik a választ a CEU és a CEU Demokrácia Intézet Határtalan tudás című eseménysorozatának mai előadói. Kövesse az eseményt 18 órától élőben itt a Telexen! Az előadások legérdekesebb megállapításairól hamarosan külön cikkben is beszámolunk.
Az előadók:
- Dr. Nagy Szilvia pszichiáter szakorvos, pszichoterapeuta,
- Prof. Czigler István emeritus, pszichológus, Magyar Kutatási Hálózat, Természettudományos Kutatóközpont, ELTE,
- Buda Annamária intézményvezető, Sztehlo Gábor Evangélikus Szeretetszolgálat.
A 18 órakor kezdődő előadások online közvetítése itt követhető:
A sorozat korábbi előadásai ide kattintva visszanézhetők.
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!