Dobja a Galaxy Note márkanevet a Samsung, mostantól Ultra néven jelennek meg az érintőtollas telefonok

Eddig is minden jel arra utalt, hogy a Samsung búcsút intett a Note márkanévnek, Roh Tae-moon, a dél-koreai cég okostelefonokért felelős igazgatója azonban a jelenleg zajló barcelonai Mobile World Congressen hivatalosan is megerősítette, hogy ez történt. A márka viszont ezzel nem vész el, a továbbiakban Ultra néven jelenik majd meg – írja a Verge.

Aki az utóbbi években nyomon követte a Samsung munkásságát, nyilván nem lepődött meg a bejelentésen. A két éve piacra dobott Note 20 és Note 20 Ultra óta nem jelent meg újabb Note, amikor pedig a Samsung február elején bemutatta az idei csúcstelefonjait, az Ultra feltűnően inkább nézett ki Note-nak, mint egy nagyobb és okosabb S22-nek. De ha esetleg valakit nem győzött volna meg a lekerekített formavilág és a szériatartozékként kínált S Pen érintőtoll, bő egy hetes nyomkodás után bizton állíthatjuk, hogy az S22 Ultra a nevét leszámítva mindenben a Note-széria feltámasztását jelenti. Erről hamarosan olvashatnak is majd tesztünkben.

A Samsung számára egyébként teljesen logikus lépés volt a két csúcsmárkájának összeboronálása, az utóbbi években ugyanis egyre kisebb volt a Note létjogosultsága egy olyan világban, ahol lényegében minden gyártó gigantikus telefonokat dob piacra a prémium szegmensben. A Note 5,3 colos kijelzője 2011-ben még kuriózumnak számított, 2017-ben azonban már a Samsung saját csúcsmobiljai is akkorák voltak, mint az éppen aktuális Note.

Fotó: Gavriil Grigorov / Getty Images
Fotó: Gavriil Grigorov / Getty Images

Így aztán az utóbbi öt évben leginkább az érintőtoll miatt volt érdemes Note-ot venni, sőt, 2016-ban amiatt sem. Az akkor piacra dobott Galaxy Note 7 aksija hajlamos volt felrobbanni, így nem meglepő módon óriási katasztrófaként maradt meg az emberek, főként a vásárlók emlékezetében. A Note széria ezt a csapást még túlélte, ám menet közben a Samsung elkezdett kísérletezni a hajtogatós telefonokkal is, a még futurisztikusabb, még nagyobb képernyővel operáló Z Foldok és a nyakukon loholó S szériás telefonok között pedig egyre nehezebben tudott kitűnni. Ultraként viszont az S22-es készülékekből kiindulva abszolút megtalálta a helyét.

Állj ki a szabad sajtóért!

A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.

Támogatom!
Kövess minket Facebookon is!