A járványhelyzet veszély, de egyben lehetőség is a vállalkozóknak

2020. augusztus 6. – 17:11

frissítve

Másolás

Vágólapra másolva

Az online coaching tulajdonképpen egy virtuális konzultáció azoknak, akik szeretnének valamilyen egyéni fejlesztésben részt venni, azonban valamilyen oknál fogva nem tudnak személyesen is részt venni a konzultáción. (X)

A koronavírus gyakorlatilag leállította pár hónapra az életet. Gyökeresen változtatta meg a mindennapjainkat, a szokásainkat, az életvitelünket. Hatása mindenhol érződött és érződik, a gazdaságon különösen, ami még mindig kicsit olyan, mintha lélegzetvisszafojtva várná, hogy mi történik majd a következő hónapokban.

A terület kisebb és nagyobb szereplőire egyaránt hatással volt, mindenkit érintett valamilyen módon, viszont nagyságrendileg másképp. Több cég kénytelen volt hónapokra lehúzni a rolót, vagy azért, mert nem tudta fizetni az alkalmazottjai bérét, vagy azért, mert olyannyira visszaesett az adott szektor fogyasztóinak száma, hogy a bevétel is elmaradt. Kicsit ördögi körré vált az egész, hiszen a fogyasztás csökkenése több esetben is annak volt betudható, hogy munka nélkül maradtak az emberek. A fogyasztók ezen jó része a leállás sújtotta szektorokban dolgozik, ez is hozzájárul a problémához.

Mi az az online coaching?

Az online coaching tulajdonképpen egy virtuális konzultáció azoknak, akik szeretnének valamilyen egyéni fejlesztésben részt venni, azonban valamilyen oknál fogva nem tudnak személyesen is részt venni a konzultáción. Ez egy napjainkban különösen jól kiaknázható lehetőség, hiszen eleve mindenki azzal próbálkozik, hogy lehetőleg minél jobban leredukálják a személyes kapcsolatokat, főleg az idegenekkel.

A business coaching ennek egy alváltozata, ami kifejezetten az üzleti szektorban dolgozókat célozza meg. Az ő üzleti problémáikra igyekeznek közös erővel megoldásokat találni, de irányulhatnak ezek a találkák különböző készségek elsajátítására is. A business coaching során leggyakrabban vezetőkkel, középvezetőkkel, menedzserekkel, vállalkozókkal foglalkoznak a szakemberek.

Egy-egy online találkozó során, a vezetői alapkészségek fejlesztése mellett, elsajátítható a motiválás, a csapatépítés, a döntéshozatal, a szervezés, kommunikáció – mind-mind olyan terület, amiknek a későbbiekben is nagy haszna lehet, akár a járványt követő, újraindulási időszakban is.

De hol vannak azok a nagy lehetőségek?

Ha alaposabban körbenézünk, észrevehetjük, hogy rengeteg vállalkozás számára teremtődött hirtelen ilyen-olyan hitellehetőség, támogatás igénylési mód, amivel nemcsak túlvészelhetik ezt az időszakot, de amivel okosan gazdálkodva fejlődhetnek is.

Említhetnénk például a Növekedési Hitelprogram: Hajrá! nevű programot, ami a Magyar Nemzeti Bank indított útjára. Ezer milliárd forintos új forrással, és a korábbi NHP FIX keretében megmaradt 500 milliárdot is hozzáteszik. Ami fontos változás, hogy ebben a programban már maximum 20 éves futamidővel lehet számolni, valamint 20 milliárd forint az elérhető összeg. Fejlesztésre, forgóeszközre, ehhez kapcsolódóan bérre is, és hitelkiváltásra is igénybe vehetik a vállalkozások a program forrását.

De ott van még az MFB: majdnem másfél ezer milliárd forintos program a Magyar Fejlesztési Banknál elindítva. Ez egy átfogó hitel-, tőke- és garancia program 1490 milliárd forintos keretösszeggel, célzottan mikro-, kis- és középvállalkozások, valamint nagyvállalatok számára. A forrást működésre, munkavállalók megtartására, valamint beruházásokra vehetik igénybe a vállalkozások, amely mögött állami kezességvállalás, valamint kamat- és díjtámogatás is rendelkezésre áll.

A Transtelex egy egyedülálló kísérlet

Az oldal mögött nem állnak milliárdos tulajdonosok, politikai szereplők, fenntartói maguk az olvasók. Csak így lehet Erdélyben cenzúra nélkül, szabadon és félelmek nélkül újságot írni. Kérjük, legyél te is a támogatónk!

Támogató leszek!
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!