Alkalmazások, amikkel ellenőrizheted, hogy hol jár a gyerek, vagy éppen a szórakozási indexed csekkolják, hogy utólag kiderüljön, mennyit fizetsz a színházért.
Outdoor, Media és Mobile – na melyik volt a tegnapi nap legvártabb kategóriája? Segítek: napi átlag 80-120-szor nézünk rá. További segítség: pingpongütőként is beválhat. Két éve a mobilreklám kategória inkább tiszteletreméltó volt, mint átütő, ez mára jelentősen megváltozott. A tegnap esti cannesi díjak egy egészen új médiavilág eljövetelét prognosztizálják. A Mobil kategória grand prix-jét az FCB Brasil (Sao Paulo) Niveá nak készített megoldása nyerte. 1. Vedd ki a színes magazinból a karkötőt. 2. Helyezd gyerekedre. 3. Töltsd le az alkalmazást.4. Állítsd be, milyen messze kóborolhat a gyerek, mert ha messzebb kóborol, riaszt a mobilod.5. Bízz abban, hogy nem merül le a mobilod és a kölyök nem veszti el a karkötőt útközben.
Mi lenne, ha egy vicces színházi előadáson csak annyit fizetnénk, amennyit tényleg nevetünk? A spanyol Teatre Neu-nál működik a dolog. Csak akkor fizetsz, amikor távozol, és aszerint, hogy mekkora volt a szórakozási indexed. A megoldást a barcelonai The Cyranos dolgozta ki.
Az asztmás gyerekek számára fejlesztett alkalmazást az R/GA New York. A gyerekeknek több kedvük van a „ légzési alkalmazással” játszani, a szülők pedig ellenőrizhetik, mikor mennyit „játszott” a gyerek.
A Google-re jellemző, hogy bizonyos fejlesztéseket csak a bravúr kedvéért hoznak össze. Ilyen az a Chrome kiegészítés, ami azt teszi lehetővé, hogy letöltés nélkül, mindössze a böngésző használatával több különböző mobilkütyü tulajdonos egy autóverseny típusú játékot játsszon. A Google Creative Lab New York munkája.
Mi lenne, ha a kórházban lévő gyerek macija a család és barátok üzeneteit tolmácsolná? A DMPDDB Sao Paulo fejlesztése.
Végül pár fotó a helyszínről:
Állj ki a szabad sajtóért!
A Transtelex az olvasókból él. És csak az olvasók által élhet túl. Az elmúlt három év bizonyította, hogy van rá igény. Most abban segítsetek, hogy legyen hozzá jövő is. Mert ha nincs szabad sajtó, nem lesz, aki kérdezzen. És ha nem lesz, aki kérdezzen, előbb-utóbb csend lesz, holott tudjuk, a hallgatás nem opció.
Támogatom!