Téged milyen márka jellemez?

Idén harmadjára szervezte meg a BBTE közgazdasági karának MarkeTeam szakkollégiuma marketinges agytágító rendezvényét. Workshopokon és előadásokon tanulhatták meg a résztvevők, hogy milyen brand mögé bújhat a személyiség.

Az elmúlt hétvégén megnőtt az egy négyzetméterre jutó márkák sűrűsége a kolozsvári BBTE Közgazdasági és Gazdálkodástudományi karának épületében. A MarkeTeam szakkollégium ugyanis már harmadik alkalommal szervezte meg a Marketing Nyílt Napokat. A márka és márkázás témáját járta körül a hét előadó, akik közül kettő interaktív workshop formájában tette színesebbé a diákok márkáról alkotott képét és fogalomrendszerét.

Szőcs Barna , menedzsment és marketing tanácsadó, adta meg a rendezvény kezdő akkordját A cégértől a hírnévig – Tudatos márkaépítés a kisvállalkozásoknál című előadásával. Úgy közelítette meg a márkát, mint ami hasonló a hagymához, amelyet külső héja alapján vásárolunk meg, pedig a lényeg, maga a termék, belül rejlik. Ez a rózsaszín felhőnek is nevezhető burok a márka olyan rétegeit foglalja magába, mint a logó, forma, szín, grafika, hang, dinamika, illat vagy íz. A nagyobb márkák példájából kiindulva, mint amilyen a Coca Cola, Mercedes Benz, Starbucks, ROM csokoládé stb., a kisvállalkozások márkaépítésének jelentőségére világított rá. Hiszen a kisvállalkozások csak a tudatos márkaépítés által tehetnek szert az igazi hírnévre.A márka arcát kutathattuk Pál Zsuzsá val, a BBTE marketing tanszékének oktatójával. Megtudhattuk, hogy egy híresség vagy más szereplő, aki arcát kölcsönzi egy márkának, meghatározhatja annak hitelességét, és még vámpírhatás is bekövetkezhet: az arc túlragyogja a márkát és a márka elenyésző tényezővé válik. Ezen dimenziók és más érdekes szempontok tükrében próbálhatták ki kreativitásukat a diákok és csapatokban kerestek márkaarcot egy román kozmetikai terméknek, illetve autómárkának. Márkahűségteszt és vetélkedők gazdagították a második napot, a paletta tovább színesedett Csomortáni Botond előadásával, aki egy aktuális projektjéből kiindulva beszélt az erdélyi online marketing helyzetéről. Felhívta a figyelmet arra, hogy hatalmas lehetőségeket rejt magában az online marketing, amely Erdélyben még egyelőre gyerekcipőban jár.

Nagy érdeklődés övezte Seer László előadását, a „Buzzolva-e vagy?” – Személyes branding és aktivizmus a világvége évében. Az előadó a személyességet, mint márkát mutatta ba a hallgatóságnak. A mai ember ugyanis brandekkel burkolózik és közösségi valutának minősíthető az, hogyan beszélnek róla mások. Személyes márkázásról azonban csak akkor beszélhetünk, ha az ember tudatosan végzi a munkáját és megfelelően kommunikálja céljait. Dinamikus és humoros hangvételével kalauzolt minket Seer László az ingerekkel, buzz-okkal tarkított internet világába és beszélt a világháló szerepéről a személyes branding kapcsán. Csog Éva , a MOL Románia PR koordinátora egy teljesen más nézőpontot bontakoztatott ki workshopja által. A kommunikáció és a marketing szemszögéből közelíthették meg az érdeklődők a Verespatakon kialakult helyzetet.

Az esemény záróakkordjaként egy igazi átfogó előadást hallgathattak meg az jelenlévők. Farkas Levente , a MarketingIskola.ro alapítója meglepően indított: Nem vagytok normálisak! kijelentésével azonnal felrázta a már bóbiskoló hallgatóságot. Ezzel azt akarta kiemelni, hogy nem vagyunk átlagosak, és ne is akarjunk azok lenni. Szabad hangvételű, közvetlen előadásában, az összes előző előadásra is utalva, azt a következtetést vonta le, hogy a brand, a márkázás mindenütt jelen van. Maga az előadás címe is erre utal: Brand a lelke mindennek. Az előadásokat végighallgatva talán már válaszolni is tudnánk a rendezvény mottójaként szolgáló kérdésre: Téged milyen márka jellemez?

Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!

Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.

Irány a felajánlás!
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!