A fiatal közgazdászok egyúttal a Közmag újság tíz éves születésnapját is ünnepelték Torockón. De miről folyt az eszmecsere?
Hétvégén Torockón került sor a Közmag gazdasági lap születésnapjának megünneplésére, amelyet a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT) Ifjúsági Frakciójának (RIF) szakmai táborával kötöttek egybe. Tíz éve jelent meg a Közmag első száma, amit akkor még Brassais gazdasági diáklapként terjesztették. 2003-ra erdélyi ifjúsági gazdasági magazinná nőtte ki magát, 2008-ban azonban megszűnt a közgazdasági oktatás a Brassai Sámuel Elméleti Líceumban, így rá egy évre a Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT) vette át a szerkesztést. A kezdeti diáklapból így lett mára közérdekű gazdasági magazin – tudtuk meg a Plesa Róbert főszerkesztőtől a torockói születésnapi rendezvényen.
Beszámolója szerint tíz év alatt 32 lapszám és egy antológia jelent meg. A kiadott 1715 oldal 724 anyagot fogott össze, ezek több mint 300 szerzőtől származtak, a cikkeket az évek folyamán 31 személy szerkesztette. Tavaly elindult a kozmag.ro , ahol aktuális gazdasági hírek és cikkek között is böngészhetünk. Tasnádi Zsolt , az oldal szerkesztője szerint a kezdeti 250-300-as havi látogatószám mára 1600-2000-ra növekedett, céljuk pedig, hogy professzionális portállá fejlesszék az oldalt.
Ehhez minden bizonnyal szükség lesz egy hatékony online marketingkampányra. Seer László előadása pont ehhez nyújtott támpontokat: rámutatott, milyen lehetőségek rejlenek az okostelefonok és a közösségi média egyre szorosabb kapcsolatában.
A szociális hálókon felbomlik a korábbi egyirányú viszony a reklámozó és a fogyasztó között, a kialakult törzsek tagjai egymást közt terjesztik az információt. A megosztás közösségi jellegére utal az outsourcing kommunikációs „ikertestvérének”, a crowdsourcing nak a térhódítása, amely a csoportok erejét használja ki bizonyos információk felkutatásához.A néhány éve bekövetkezett Facebook forradalom után tavaly ütött be az okostelefon-bumm, reklámozáskor a különböző alkalmazásokon keresztül a szociális hálók által nyújtott lehetőségeket könnyedén ki lehet használni. Seer László előrevetítette a közeljövő trendjét: a mobilinternet egyre olcsóbbá válik, a telefonkönyv a közösségi háló lesz, a mobilos keresés elővé válik és „kiterjesztett valóságba” léphetünk egyetlen gombnyomással.
Ez itt nem a reklám helye alapon meghallgattunk egy MLM bemutatót is Fodor Alpár vállalkozótól, amelyből leszűrtűnk néhány okos gondolatot. Például, hogy a Kiyosaki négyszög szerint az alkalmazottak és a szabad foglalkozásúak jelentik a világ népességének 90%-át, de ők csak a vagyon 10%-a fölött rendelkeznek. A lakosság maradék 10%-át az üzletemberek és a befektetők teszik ki, ők pedig a vagyon 90%-át tartják ellenőrzésük alatt.Ahhoz, hogy a második kategóriába kerüljünk, mindenképpen ki kell lépnünk a komfortzónánkból, és az önállósodásra kell törekednünk. Ja, és az MLM cégek nem is mennek olyan rosszul: a világon hét ilyen rendszerben működő vállalat évi egy milliárd dollárnál nagyobb forgalmat bonyolít le. Szabó Árpád , a Sapientia oktatója is a pénzügyi önállóságra élezte ki előadását, a megoldást pedig a tőkepiacokban látja. Elmondása szerint 6-7 év alatt – a megfelelő tudás megszerzése után – el lehet érni a pénzügyi függetlenséget.
Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!
Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.
Irány a felajánlás!