Erdély első tőzsdekonferenciája Marosvásárhelyen, a Sapientia épületében kapott helyet. És hogy miért ez a világ legjobb szakmája?
Erdély első tőzsdekonferenciáját szervezte meg az Imperium Divitiarium május 28-án a Sapientia marosvásárhelyi épületében , amely több térségi városban is tart képzéseket az értékpapírpiaci kereskedésről. Elmondásuk szerint 10 ezer embert hívtak meg a rendezvényre, ebből azonban csak 50-60 személy jött el, a szervezők reményei szerint azonban nem hiába. Úgy vélik, hogy az alacsony érdeklődés is a tőzsdével szembeni fenntartásokat bizonyítja a térségben.
A magyarországi cég körülbelül két éve tevékenykedik Erdélyben, és a helyi közösség pénzügyi intelligenciáját szeretné fejleszteni, majd a Vajdaságban és Felvidéken is tovább terjeszkedni. A miért kérdésre a válasz: a szegénység mérséklése, a pénzügyi szűklátókörűség megszüntetése. Természetesen nem karitatív módon, hiszen „nem lennénk hitelesek a hallgatóink szemében, ha nem tudnánk jövedelmező tevékenységet végezni”, a kurzusok díja azonban egyelőre „alig több az önköltségi árnál”.
Eddig körülbelül 100 személy végezte el oktató-szemináriumukat, akik közül a legügyesebbek a konferencián is bemutatkoztak. És, hogy mennyit nyertek eddig a friss guruk a tőzsdén? A végzettek közül egyelőre senki sem kereskedik élőben, csak a demo programon ízlelgetik sikereiket és számolják felhalmozott virtuális vagyonukat. A szakik ugyanis mindenkit óva intenek attól, hogy túl korán a valós piacra ugorjanak, körülbelül 1-2 év próbajáték szükséges az egyéni kereskedési stratégia leülepedéséhez. A beszálláshoz pedig több ezer dollár kell, ami viszont „befektetés, okosan használva rövid idő alatt megtérül, sőt, kamatozik” – vallják a szervezők.
Az általánosságokon túl az előadásokon megtudtuk, hogy mit is jelent a tőzsde, mikor érdemes technikai, mikor fundamentális elemzést használni az árfolyamok előrejelzéséhez, illetve, hogy „nem azért képezik az egyetemen a közgazdászokat, hogy meggazdagodjanak” – mondta Bakos Levente , a Sapientia adjunktusa előadásában.
Kunos Károly , az oktatóbiznisz egyik alapembere, gépészmérnöki végzettsége ellenére szakterületének a tőzsdepszichológiát vallja. Előadásában a tőzsdére lépés akadályait, belső gátjait próbálta lerombolni a hallgatóságban.A partner Romániai Magyar Közgazdász Társaság (RMKT) színeiben Szakács Szilárd és Szőcs Barna kicsit más irányba terelte az előadásfonalat: a szakmai szervezetek lehetőségeiről, illetve az internetes szakprogramokról (például Wikinvest) beszéltek. Újfalvi Csaba és Kiss Sándor vállalkozók már elvégeztek egy-egy sikeroktatást, ennek szellemében pedig egyetértettek abban, hogy több lábon kell állni, gondolkodásmódot kell váltani, és kapzsiság nélkül, higgadtan kezelni a pénzügyeket.
Jancsó András , a cég másik láncszemeként a tőzsdét, mint legjobb szakmát ecsetelte. Mert ugye itt „nincs főnök, alkalmazott, ügyfél, állam, konkurencia”, van viszont „saját időbeosztás, szabadság, nyitottság, megtanít a felelősségvállalásra, önfegyelemre, alázatra és, hogy az üzletben nem mindenki ellenség”. Zseniális, hogy ezek szerint a tőzsdézéstől jobb emberek leszünk. A Wall Street-i tőzsdecápák vajon miért nem hallgatják meg ezt az előadást?
Adó 3,5%: ne hagyd az államnál!
Köszönjük, ha idén adód 3,5%-ával a Transtelex Média Egyesületet támogatod! A felajánlás mindössze néhány percet vesz igénybe oldalunkon, és óriási segítséget jelent számunkra.
Irány a felajánlás!